Powiększenie szyi a senność i rozdrażnienie

witam, mam 22 lata i mam widocznie powiekszona szyje od 10lat. Mialam badania na tarczyce 3 razy i wszystko bylo w normie, lekarze stwierdzali ze widocznie taka uroda. Czasem mnie szyja swedzi. Ciagle jestem spiaca i rozdrazniona, wrecz caly czas. Nie wiem czy to jest ze soba jakos powiazane, ale takie mam dolegliwosci czesty bol podbrzusza, lekarz wyslal mnie z tym do ginekologa, a ginekolog stwierdzil ze nie mam zadnych problemow ginekologicznych.. To tyle. Prosze o jakies nakierowanie mnie

Dobry wieczór,

Jeśli TSH jest prawidłowe, a tarczyca powiększona (można dokładnie sprawdzić jej wymiary robiąc usg), to ma Pani tzw. wole obojętne. Warto udać się do endokrynologa, który wdroży leczenie mające na celu zahamowanie powiększania się tarczycy, istniej również szansa, że gruczoł pod wpływem zastosowanego leczenia zmniejszy swoje rozmiary. Jeśli chodzi o ból podbrzusza, to jeżeli wykluczyła Pani przyczyny ginekologiczne, warto wykonać sobie posiew moczu. Być może ma Pani jakieś przewlekłe zapalenie pęcherza moczowego.. Warto udać się do doświadczonego lekarza, który po zbadaniu Pani zasugeruje ew. dalsze badania i zaleci odpowiednie leczenie.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz