Powiększenie ust a ich opuchlizna

2 miesiące temu miałam wypełniane usta preparatem amalian 0,5 ampułki. był to mój trzeci zabieg wypełnienia w ciągu kilku lat. Reakcja była normalna: opuchlizna, i układanie się preparatu przez 7 dni. Efekt końcowy był piękny i bardzo naturalny. Nagle kilka dni temu usta zaczęły mi puchnąć, w środku da się wyczuć, a nawet gołym okiem widać grudki. Wargi są nabrzmiałe, twarde i bolesne, nienaturalnie duże. Chcę rozmasowywać te grudki, ale nic to nie daje. Co się stało i co powinnam teraz zrobić?

Witam,
proszę udać się do miejsca gdzie był wykonywany zabieg.
Czy robił to lekarz czy kosmetyczka?
Amalian można kupić w internecie. Nie wiadomo jakie było pochodzenie tego preparatu. Wszelkie materiały na których pracują lekarze estetyczni dostarczane są przez hurtownie farmaceutyczne i maja wszelkie certyfikaty dopuszczalności do stosowania w Unii Europejskiej i Polsce oraz do podawania dotkankowego. Przeć 15 lat pracy i ponad 55 tys wykonanych zabiegów nigdy nie użyłam tego preparatu. Podobno jest produkcji niemieckiej. Proszę Pani trzeba zachować ostrożność i rozsądek gdzie i u kogo wykonuje się zabiegi estetyczne. Rekomendowane bezpieczne wypełniacze to preparaty z grup: Restylane, Emervel, Princess filler lub voluma, Teosyal, Stylage, i Juvederm. Innych proszę nie stosować. Teraz proszę iść do osoby wykonującej zabieg aby poprowadziła dalsze leczenie. Jeśli tego nie zrobi to proszę kupić w aptece borasol i robić okłady na wacie na obszar całych ust 2x dz po 10 min do ustąpienia obrzęku, kupić zyrtec - 7 tbl jest bez recepty i zażywać 2xdz. Moze być Pani po tym senna. Delikatnie dwoma paluszkami jakby pani chciała " solić" proszę masować grudkę po kilkanaście sekund pare razy dziennie. Gdy nie będzie poprawy w ciągu 2-3 dni proszę wyszukać specjalistę na www. certyfikowani.org.pl lub przysłać mi zdjęcie na bonadea@bonadea.com.pl

Pozdrawiam
Lek med Małgorzata Ornatowska
Certyfikowany Lekarz medycyny estetycznej PTL