Powiększenie wargi sromowej po stosunku

Dobry wieczór. Około 1,5 godziny temu po stosunku (długotrwałym) powiększyła mi się lewa warga sromowa większa. Nie boli, nie jest twarda i wcześniej to nie wystąpiło. 5 miesięcy temu byłam na kontroli ginekologicznej i nie było podstaw, żeby sądzić że coś jest nie tak. Czy ta sytuacja jest prawdopodobnie spowodowana podrażnieniem po stosunku, czy powinnam udać się do lekarza? (Badam się przynajmniej raz na pół roku, w zeszłym roku z kolei co około 3 miesiące). Dziękuję z góry za odpowiedź

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Prawdopodobnie doszło do podrażnienia w trakcie stosunku. W przypadku braku poprawy lub zaostrzenia objawów należy skonsultować się z ginekologiem.