Powiększenie wątroby a wynik badania USG

Witam. Mam powiększona w całości wątrobę. Usg robiłam w styczniu- prywatnie, nie wskazało żadnych nieprawidłowości, teraz w maju powtórzyłam Usg-prywatnie wyszło iż mam powiększona wątrobę w całości. I o to moje pytanie. Dlaczego w tak szybkim tępię mi się powiększyła? Przyznam iż jestem osoba która nie należny do normy wagi. Ale jem normalnie i wciąż puchnę- tyje. Wyniki krwi wyszły dobre. Hormonalne tez wyszły dobre.

W przypadku osób otyłych wątroba może być powiększona przez stłuszczenie. Co do wielkości wątroby to normy są dość ruchome i ich interpretacja przez ultrasonografistów jest niezbyt miarodajna i względna. Jeśli wymiar wątroby zawiera się do 15 cm to nie ma powodu do niepokoju. Oczywiście interpretacją wyniku powinien zająć się lekarz prowadzący.