Powiększenie węzłów chłonnych na szyi

Ponad miesiąc mam powiększone węzły chłonne z lewej strony na dole szyi,troszkę powyżej obojczyka.Są to dwa węzły wielkości ziarenek ryżu.Od tamtego czasu mam również wrażenie że bolą mnie czasem miejsca w których są inne węzły chłonne(wzdłuż szyi, nad obojczykami).Nad prawym obojczykiem przy odpowiednim ułożeniu głowy również mam wrażenie,że coś wyczuwam.Lekarz stwierdził, że węzły są tak małe,a morfologia idealna, więc nic z tym nie powinnam robić.Niepokoi mnie to jednak.Czy mogę zrobić USG?

Ziarnko ryżu ma wymiary ok 8x4mm, a prawidłowy węzeł chłonny może mieć wymiary nawet większe ( 10-15mm ) więc nie są to powiększone węzły chłonne ( co więcej, z tego co rozumiem stwierdził to też lekarz który miał okazje panią fizykalnie zbadać ). Proszę zaufać swojemu lekarzowi i nie niepokoić się na zapas.