Powiększenie węzłów chłonnych szyi

Witam. Mam pytanie odnośnie powiększonych węzłów chłonnych szyi. Węzły powiększyły się podczas pieczenia krtani i bólu gardła wówczas lekarz przypisał antybiotyk 100 mg. Następnie po tygodniu bardzo się przeziębiłem i lekarz przypisał kolejny antybiotyk 500 mg. Przeziębienie i inne objawy ustały po 2 tygodniach a 2 węzły około 0,7 cm nie zmniejszyły się, są miękkie i przesuwają się. Nadmieniam ,że mam 2 zęby do wyrwania. Czy są powody do niepokoju i kiedy mogą zmniejszyć się węzły chłonne.

Witam,

Węzły chłonne po infekcji mogą niekiedy pozostawać powiększone nawet przez wiele miesięcy, co nie stanowi powodu do niepokoju. W Pana przypadku przyczyną ich powiększenia mogą być "zepsute" zęby, z którymi trzeba jak najszybciej zrobić porządek.

Pozdrawiam serdecznie.
Dr n. med. Marek Derkacz