Powiększona macica a możliwa ciąża

Witam od kwietnia brałam tabletki antykoncepcyjne lecz teraz zrobiłam sobie przerwe i od początku stycznia nie biorę. 2 dni temu byłam u ginekologa z powodu bólu jajników i to na prawdę mocnego lekarz podczas badania powiedział ze mam powiększoną macicę i czy przypadkiem nie jestem w ciązy ja odpowiedziałam ze nie i skończył temat jednak kazał mi wybrać się na usg w sprawie tych jajników. Czy jednak była by możliwość ze była bym w ciąży? dodam ze przez styczen stosujemy sex przerywany

Witam! Stosunek przerywany nie jest skuteczną metodą antykoncepcyjną, gdyż w płynie preejakulacyjnym wydobywającym się z penisa przed wytryskiem mogą znajdować się plemniki. W tej sytuacji nie można wykluczyć więc że jest Pani w ciąży.