Powiększona macica – co to oznacza?

Po stosunku, który miał miejsce 9.03, sądziłam, że mogę być w ciąży. Poprzednią miesiączkę miałam 1.03. Mam cykl 28-dniowy, ale tym razem krwawienie wystąpiło za wcześnie - 24.03. Trwało pięć dni i było znacznie mniej obfite niż normalna miesiączka. Dnia 8.04 zrobiłam test na obecność beta HCG we krwi - wynik to mniej niż 1,20 mIU/ml.
Niepokoi mnie tylko jedna rzecz, przez którą podejrzewałam ciążę: powiększona macica. Częściej oddaję mocz, podbrzusze jest większe niż zazwyczaj, twarde, napięte i czuję w nim ciągnięcie. Jakie mogą być przyczyny takiego stanu?

Witam serdecznie!
Wynik testu jednoznacznie wykluczył ciążę jako przyczynę Pani dolegliwości. Wspomniane objawy mogą być wywołane wieloma stanami chorobowymi, głównie infekcyjnymi. Na podstawie Pani opisu można przypuszczać, że ma Pani infekcję w obrębie dróg moczowych. Największe prawdopodobieństwo stanowi zapalenie pęcherza, które objawia się częstomoczem, objawem zalegania moczu, bólem/pieczeniem podczas mikcji i twardym podbrzuszem (w trakcie samobadania najprawdopodobniej wyczuwa Pani pęcherz, macicę można wybadać jedynie badaniem zestawionym, co zwykle robi ginekolog w trakcie wizyt kontrolnych).
W obecnej sytuacji sugerowałabym udać się na wizytę do lekarza rodzinnego, który zbada brzuch i zweryfikuje nasze przypuszczenia. Konieczne będzie wykonanie badania ogólnego moczu.
Pozdrawiam