Powiększona macica przed miesiączką

Witam, czy przed okresem może być powiększona macica? Kilka dni temu lekarz wstępnie stwierdził ciążę, a dziś dostałam okresu, jest skąpy, ale mam problem z nieregularnymi miesiączkami. Robiłam też 2 testy ciążowe nawet po wizycie u lekarza i oba negatywne. Dodam, że nie mam żadnych objawów, jedynie co nie miałam okresu od 27 listopada, więc lekarz stwierdził, że to 11 tydzień ciąży. czy naprawdę jestem w ciąży?

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. W tej sytuacji konieczna jest ponowna wizyta u lekarza. Przed okresem macica może być nieznacznie powiększona, jednak jeżeli lekarz stwierdził iż jest to 11 tydzień, nie zrobił tego na podstawie wielkości macicy a obecności zarodka.