Powiększona nerka w wyniku USG nerki

Mojemu dziecku (6lat) na usg brzucha wyszła powiększona lewa nerka (1,5cm różnicy między nerkami) doktor nawet napisała że podejrzewa nerkę podkowiastą ale do tej pory miał z 10 usg brzucha i zawsze było ok. O czym to może świadczyć? Doktor kazała skontrolować mocz i powtórzyć usg za pół roku. Czy nie trzeba bardziej interweniować?

Renata GrzechociĹska

Witam.  Jeżeli chodzi o Pani przypadek proponowałabym ponowne zweryfikowanie badania USG. Podeszłabym z dystansem do wyników ostatniego badania skoro wszystkie pozostałe nie wskazały nieprawidłowości.
Pozdrawiam.