Znacznie powiększona i twarda pierś u 38-latki

Witam,Mam 38 lat. Od ok. miesiąca mam znacznie powiekszoną prawą pierś. Jest bardzo gruczołowata i twarda. Okolica pod pacha też obolała, niedawno mialam problem z uniesieniem reki do góry. Obecnie w trakcie miesiączki ból zelżał ale obrzmienie i twardość pozostały. Bardzo sie niepokoję i wybieram na pierwszą w życiu mammografię. Usg w końcu maja nic niepokojącego nie wykazało. Z góry dziękuję za poradę.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli USG nie wykazało nic niepokojącego, objawy najpewniej mają podłoże hormonalne. Proszę jednak tego nie bagatelizować, tylko udać się na zaplanowaną mammografię.