Powiększona prawa część wzgórka łonowego u 63-latka a przepuklina

Witam.Zauważyłem powiększoną prawą część wzgórka łonowego , mogę to ugniatać ,dotykać i nic tam nie czuję jest to jednolita struktura tylko większa niż z lewej strony. czy to wskazuje na przepuklinę-w pachwinie nic nie widzę powiększonego.Wiek 63 lata-mężczyzna.Proszę o opinię

Witam,
oczywiście może jednakże może również świadczyć o zrotowanym talerzu biodrowym przez co prawa kość łonowa różni się ustawieniem od lewej, może również wynikać ze wzmożonego napięcia mięśnia prostego uda przez co uszkadza się na przyczepie kości onowej, powstaje obrzęk i wrażenie asymetrii. Proponowałbym udać się do lekarza, który zróżnicuje dane objawy. Pozdrawiam, dziękuję.