Powiększona śledziona a morfologia

Witam. Na badaniu usg brzucha wyszlo mi, że mam powiększoną śledzionę, jednakże od dłuższego czasu cierpię na anemię. Czy śledziona ma coś z tym wspólnego? Proszę o szybką odp. Z góry dziękuję.

ponad rok temu

Witam.

Powiększona śledziona zdecydowanie ma związek z niedokrwistością. Przyczyn powiększenia śledziony jest wiele, w tym również te poważne - choroby hematologiczne. Powiększona śledziona wiąże się z nadmiernym niszczeniem składników krwi, w tym m.in. czerwonych ciałek krwi (stąd anemia). Trudno mi wypowiadać się na temat przyczyn takich wyników u Pani, nie mając danych z wywiadu i dokładnych wyników badań. Dlatego też proszę zgłosić się do lekarza, który oceni Pani wyniki i zaproponuje dalsze postepowanie.

Pozdrawiam serdecznie.