Powiększona śledziona a stosowanie leku Cipronex

Czy od antybiotyku cipronex na zakażenie dróg moczowych oraz podejrzenia o kamicę może powiększyć się śledziona? Od momentu wzięcia pierwszej dawki antybiotyku, zaczęłam odczuwać kłucie w żebrach z lewej strony przy głębszym wdechu i poruszaniu się. W nie których pozycjach siedzących i leżących ból jest nie odczuwalny. Nie jest to ból podobny do kolki z powodu kamieni nerkowych. Uczucie kłucia utrzymuje się już 3 dni.

Lek. Magdalena Pikul

Witam. Nie. Lek Cipronex nie powoduje powiększenia śledziony. Proszę zauważyć że powiększanie śledziony zazwyczaj nie daje w/w objawów.