Powiększona wątroba i 6 ognisk w jej obrębie

prosze o intrpretacje wyniku Wątroba umiarkowanie powiększona o cechach rozlanego stłuszczenia miąższuW jej obrębie zobrazowano 6 ognisk o podobnych cechach morfologicznych: w segmentach V oraz VI cztery ogniska o wymiarach od 7 do 28mm w segmentach Ii i III dwa ogniska o wymiarach odpowiednio 8 oraz 17mm. Intensywność sygnału w poszczególnych sekwencjach oraz zachowanie ognisk w obrazowaniu dynamicznym po dożylnym podaniu paramagnetyku budzi podejrzenie mnogich gruczolaków

Lek. Katarzyna Szymczak

Gruczolaki to łagodne nowotwory wątroby, często występujące u kobiet stosujących doustną antykoncepcję, jeśli Pani ją stosuję koniczne będzie jej odstawienie oraz konsultacja w Poradni Hepatologicznej i najprawdopodobniej okresowa kontrola usg/TK.
Pozdrawiam