Powiększona wątroba i gruczoł krokowy u 49-letniego mężczyzny

Witam. Co mogą znaczyć wyniki badań. Wątroba powiększona w MCL do 142 mm o hyperechogenicznym miąższu w płacie lewym torbiele do 20mm,w prawym fragment miążśżu pozbawiony stłuszczenia o wym 22x12mm.Gruczoł krokowy powiększony Vok 32cm3.Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam,
Szanowny Panie, powiększenie wątroby wiąże się z jej stłuszczeniem oraz w jej obrębie znajduje się zmiana torbielowata. Natomiast jeżeli chodzi o gruczoł krokowy to prawdopodobnie jest tylko powiększony lecz trzeba te powiększenie obserwować. Pozdrawiam.