Powiększona wątroba i podwyższone próby wątrobowe u 9-miesięcznego dziecka po antybiotykoterapii

pomocy, moje 9 mc dziecko 26 sierpnia z wymiotami trafiło do szpitala, po 3 dniach zostało wypisane do domu i jeszcze zwracało przez 4 dni. dostał antybiotyk, po 4 dniach został odstawiony bo dostał wysypki. teraz jest już dobrze, ale w szpitalu wyniki Aspat i alt były w normie teraz po usg stwierdzono lekko powiększoną wątrobę i alt 114, a aspat 161. pediatra dał skier do szpitala, a tam kazano iść do domu i czekać, bo prawdopodobnie stało się tak po antybiotykach, co robić proszę odpiszcie.

Właśnie antybiotyki mogły doprowadzić do odwracalnego, niewielkiego "podrażnienia" komórek wątrobowym co przejawiło się zwiększeniem aktywności enzymów wątrobowych jak i niewielkim powiększeniem wątroby. Trzeba cierpliwe odczekać, a wątroba sama się zregeneruje. Gdzieś najwcześniej za miesiąc można powtórzyć badania.