Powiększona wątroba i śledziona

Prosze mi powiedziec czy coś mi dolega groznego mam 35 lat Wątroba nieco większa 16,3cm,śledziona nieco powiększona13,6cm.We wnęce wątroby,w polu wiezadła watrobowo-dwunastniczego oraz przy pniu trzewnym powiększone więzły chłonne gr.10,5mm.Pęcherzyk żółciowy cześciowo obkurczony po posiłku co ogranicza jego ocene ,cienkościenny bez złogow przy dnie strefa echogeniczna 16x6 być może nieco zagięta część pęcherzyka z zalegającą treścią ew przylegający węzeł chłonny-do kontroli na czczo

Raczej ten wynik USG jamy brzusznej nie budzi większego niepokoju zwłaszcza jeśli nie jest związany z konkretnymi objawami. Wynik należałoby skonsultować z lekarzem, który kierował na badanie USG. Być może konieczne okażą się dodatkowe badania jak np. badania laboratoryjne określające funkcję wątroby. O wszystkim zadecyduje lekarz prowadzący.