Powiększona wątroba i śledziona w wyniku USG jamy brzusznej
Zrobilem badanie USG jamy brzusznej i w wyniku napisani watroba powiekszona o podwyzszonej echogenicznosci z cechami hyposteatozy z nieregularnym rysunkiem naczyniowym.Pecherzyk zolciowy obkurczony z widocznymi polipowatymi zmianami ok 6.6 mmi 5.6 mm PZW nie poszerzony bez zlogow. Trzustka hyperechogenna jednorodna nie powiekszona.Sledziona powiekszona o 13.6x6.3cm o jednorodnej echogenicznosci ,nerki wielkosci i polozenia prawidlowego bez poszerzenia ukm i zlogow.Badania krwi sa w porzadku.

MĘŻCZYZNA, 40 LAT ponad rok temu
Lek. Jacek Ławnicki
82 poziom zaufania
Witam!
Opis badania wskazuje na występowanie zmian w obrębie wątroby, pęcherzyka oraz śledziony. Wskazana jest wizyta kontrolna u lekarza prowadzącego, który wdroży odpowiednie postępowanie.