Powiększona wątroba i torbiel na nerce

witam u mojej teściowej stwierdzono powiększoną wątrobę i torbiel na nerce o wielkości19mm co to może oznaczać. Parę lat wcześniej miała raka macicy która została usunięta czy to moze być razem powiązane? Bardzo proszę o jakie kolwiek informacje

Wszystko zależy od tego jak bardzo jest powiększona ta wątroba (nie podała Pani jej wymiaru). Niewielkie powiększenie wątroby o 2-3 cm ponad normę nie jest z reguły istotne klinicznie. U starszych osób wątroba często powiększona jest z powodu np. niewydolności krążenia czy też z powodu stłuszczenia i nie ma to większego znaczenia. Torbiel 19 mm w nerce jest bardzo niewielka i też nie ma znaczenia klinicznego. Takie powiększenie wątroby czy torbiel nerki wymaga tylko obserwacji (okresowe USG) i nie ma nic wspólnego z zabiegiem usunięcia macicy z powodu raka.