Powiększona wątroba na USG jamy brzusznej

Mam 55 lat byłam na badaniu USG jamy brzusznej i w wyniku mam napisane :1/ Wątroba powiększona - AP 134mm, hiperechogeniczna 2/ W nerce lewej zaznaczony kielich dolny. Pozostałe narządy są prawidłowe. Co to oznacza i jak się to leczy?

Skontrolować należy Pani dietę. Obraz wskazuje w pierwszej kolejności na stłuszczenie wątroby. Wówczas leczenie polega na zmianie nawyków żywieniowych w pierwszej kolejności.