Powiększona wątroba u 42-latka

Witam mam powiększoną wątrobę do wymiaru brzuszno grzbietowego 168 ccm o podwyżonej echogenicznościjak w stłuczeniu lewym płatem sięgającym do linii pachowej przedniej bez zmian ogniskowych drogi żołciowe i żyła nie poszerzona pęcherzyk bez cech kamienicy śledziona nie powiększona.Są momenty gdy mnie boli. Mam pytanie czy to jest pilne abym musiał się stawić u lekarza? Pozdrawiam Karol

Zawsze wielkość wątroby musi być skorelowana z wagą ciała i wzrostem pacjenta (większy to większa). Norma to 15 cm, 2 cm większa to żadna tragedia tym bardziej jak jest typu stłuszczeniowego. Normalizacja wagi ciała, dieta niskotłuszczowa może spowodować zmniejszenie wymiaru wątroby. Do rozważenia ocena funkcji wątroby w badaniach laboratoryjnych. Wizyta u lekarza wystarczająca w trybie planowym.