Powiększona wątroba w wym. 145

proszę o informacje-po badaniu usg lekarz napisał wątroba powiększona w wym.145 o wzmożonej echogeniczności z prawidłowym układem naczyniowym czy to "coś" poważnego dziękuję za odpowiedź Bogumiła

Norma wielkości wątroby w badaniu USG to około 140-150 mm więc nie ma powodu do niepokoju. Wątroba taka może być typu stłuczeniowego czyli niewielkie powiększenie i zwiększona echogeniczność.