Powiększona źrenica i ból oka przy nerwicy lękowej

Choruje na nerwice lekowa zauwazylam,ze mam cos z źrenicami.zazwyczaj prawa jest większa od lewej,lub sa równe.Lekow nie biorę,tylko betabloker.Nie mam pojęcia czy kiedys tak było,bo nie zwracałam uwagi.Okulista- dno oka,cisnienie ok wzrok do dali -0,5 i -0,75.odleglosc zrenic 6,5.nie zauważył nierówności.Neurolog-odruchy i reakcje zrenic ok.Zlecila rezonans,poza torbielą szyszynki <5mm,ok.nieraz boli mnie to oko ,a potem głowa,migrena.Czy to moze byc od stresu?Ciaglego napięcia w głowie i szyi?

Następstwem stresu często jest wzmożone napięcie mięśni twarzy i szyi. To z kolei może powodować zmiany ukrwienia poszczególnych obszarów czaszki i twarzy i mimo, że nie jest samo w sobie groźne, to może dawać dolegliwości bólowe. Badanie dna oka i rezonans to dobra diagnostyka. W Pani przypadku z dużym prawdopodobieństwem można stawiać hipotezę o nerwicowych przyczynach opisywanych dolegliwości. Wygląda na to, że bardzo martwi się Pani o stan zdrowia i niepokojące Panią nowe objawy. W nerwicy typowym objawem jest nasilenie dolegliwości bólowych w obszarze ciała, który z niepokojem obserwujemy. Ból może być bardzo silny i uciążliwy pomimo braku przyczyn neurologicznych i okulistycznych. Przy trwających problemach tego typu warto rozważyć konsultację psychologiczną i podjęcie psychoterapii, która jest adekwatnym sposobem leczenia zaburzeń nerwicowych.
Przychodzi mi jeszcze na myśl pytanie o to, czy wielkość źrenic sprawdza Pani zawsze w tym samym lustrze i czy możliwe, że z jednej strony pada więcej światła?