Powiększona źrenica u 4-miesięcznego dziecka

Witam serdecznie, od 2 tygodni zauważyłam u mojej 4- miesięcznej córeczki powiększoną jedną źrenicę. W badaniu u okulisty wyszło, że nie reaguje ona na światło, jednak nic więcej lekarz nie widział. Zastanawiam się jakie mogą być przyczyny oraz co to może oznaczać dla dalszego zdrowia dziecka. Dodam, że w ciąży miałam niedoczynność tarczycy, jeśli ma to jakiekolwiek znaczenie.

Lek. Bartosz Małek

Szanowna Pani,
Wskazana jest konsultacja neurologiczna. Lekarz skieruje Państwa na odpowiednie badanie obrazowe (np. USG przezciemiączkowe) i zdecyduje o dalszym postępowaniu.