Powiększone drogi żółciowe u 37-latki

Moja mama ma dwu krotnie powiększone drogi żółciowego wewnątrz wątrobę rok temu miała wycięty woreczek wtedy miała podniesione tak 10 a norma jest do 6 teraz ma 12 boje się że to może być rAK chociaż wynik po wycięciu był negatywny woreczka. Dodam że mama nie miała kamieni miała już od 10lat taki woreczek jakby po jakim zapaleniu był. Ale te drogi powiększone mnie martwią co robić proszę o odpowiedź

Ale czy konkretnie poszerzone są drogi żółciowe wewnątrzwątrobowe, czy PŻW (przewód żółciowy wspólny), czy zwiększony jest poziom bilirubiny we krwi, GGTP,FA? Trzeba wiedzieć, że norma średnicy dla PŻW po cholecystektomii może wynosić nawet i 12 mm.