Powiększone gruczoły sutkowe u 22-latka a możliwość wizyty u endokrynologa na NFZ

Witam. Mam 22 lata, jestem mężczyzną spędzającym czas aktywnie. Biegam, ćwiczę na siłowni. Od stycznia schudłem 12 kg. Jednak moim problemem są powiększone gruczoły sutkowe. Nie wiem co jest powodem ale wyglądam jakbym miał piersi i to jest strasznie irytujące. Czytałem dużo o ginekomastii jednak nie wydaje mi się żeby to było akurat to. Swego czasu dużo chodziłem na imprezy, piłem dużo alkoholu (może tu jest przyczyna)? Badania u endokrynologa płatne. Czy nie da się dostac na kase chorych?

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jak najbardziej możliwa jest wizyta u endokrynologa w ramach NFZ. Odpowiednie skierowanie wystawi lekarz rodzinny.