Powiększone i bolesne lewe najądrze

Witam, mam powiększone i bolesne lewe najądrze-dolna połowa najądrza(górna część normalna) Ból(tępy promieniujący do lew. boku i lew. nogi)pojawił się dzień po sesji w saunie- naprzemienne ogrzewanie i wychładzanie. Kilka lat temu miałem operowane żylaki pow.nas. lewego jądra i potem wodniak tego jądra. Po operacjach najądrze stale powiększone,bolało tylko przy dotyku,a teraz boli cały czas. Posiew moczu i nasienia jałowe OB,CRP w normie Leukocyty w nasieniu w normie Leukocyty w moczu-ujemny

W takim wypadku na pewno trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z urologiem. On po bezpośrednim badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania. Zapewne celem uściślenia diagnostyki urolog wykonana lub zaleci USG jąder, najądrzy i powrózków nasiennych.