Powiększone jądra i guzki u 13-latka

WItam ma 13 lat od jakiegoś mieśiaca jądra mi się powiększyły a pod oboma jądrami są 2 kulki o dziwnej strukturze nie śa gładkie tylko takie nie wiem jak to nazwać (pagorkowate) i gdy np stane i popatrze to wyglada to tak jakbym miał 4 jądra one mnie nie bolą proszę o szybką odpowiedz nie wiem co mam zrobić !!!!

Na pewno trzeba w tej sprawie bezpośrednio skonsultować się z chirurgiem dziecięcym. Powiększone jądra i zmiany na jądrach mogą być objawem zaburzeń hormonalnych lub też zmian anatomicznych w zakresie samych jąder i ich struktur otaczających (np. są to torbiele, przyczepki rozrośnięte w jądrach bądź też najądrzach, powrózkach nasiennych). Tylko bezpośrednie badanie lekarskie i być może badania dodatkowe (np. oznaczenie poziomu hormonów, USG) mogą wyjaśnić przedstawiony stan jąder.