Powiększone komory mózgowe w USG przezciemieniowym

mój synek urodził się 5 miesięcy temu, pierwsze USG przezciemieniowe zrobione w styczniu wykazało powiększone komory mózgowe KBL 4,5mm, KBP 3,5mm, kolejne usg zrobione w maju wykazało KBL 8mm, KBP 5mm. jak narazie dostaliśmy skierowanie do Neurolga dziecięcego ale żadnego skierowania na rechabilitację, synek bardzo późno zaczął podnosic głowkę bo dopieko po 4 miesiącu, ponadto często sie pręży w literę c, i lewa rączka zawsze zostaje w tyle gdy sie położy na brzuszku dziecko. Co mu może dolegać?

Lek. Marta Gryszkiewicz

Zbyt mało danych klinicznych. O rozpoznanie i rokowania należy pytać neurologa, po przeprowadzonej konsultacji - zebraniu wywiadu chorobowego i badaniu klinicznym. Na podstawie samego opisu USG przezciemiączkowego nie jest możliwa rzetelna konsultacja.