Powiększone piersi i wcześniejszy okres a ryzyko ciąży

okolo tygodnia temu powiekszyly mi sie piersi i sa teraz nabrzmiale i pokazaly sie zyły. Mam systematycznie okres ale tym razem dostalam wczesniej o 5 dni. I jest on inny niz miałam wczesniej ale nie jest obfity jak wczesniej tylko delikatny i nic mnie nie boli. Czy w tej sytuacji moge byc w ciazy?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Jeśli jest Pani aktywna seksualnie, teoretycznie ryzyko ciąży istnieje. Niestety nie ma jednak takiej możliwości, by ryzyko to określić na podstawie opisanych objawów. W celu potwierdzenia/wykluczenia ciąży proszę zatem wykonać test ciążowy.