Powiększone podbrzusze a negatywne testy ciążowe

czy to mozliwe ze jestem w ciazy ? mimo 5 negatywnych testów . pierwszy robiony 3 tygodnie po stosunku a dwa po okresie/plamieniu , kolejne robione kazdy z tygodniowym odstepem. bylam u ginekologa 9 tygodni po stosunku , robil mi usg i stwierdzil brak ciazy , ale znacznie powieksza mi sie brzuch od samego dolu i wyglada jak ciazowy , okres mialam . czy lekarz nie zauwazyl ciazy ? bardzo sie boje .

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Wielokrotne negatywne wyniki testów ciążowych oraz brak uwidocznienia ciąży w 9 tygodniu przez lekarza wykluczają ciążę. Powiększające się rozmiary brzucha warto skonsultować z gastrologiem. Przydatne może okazać się USG jamy brzusznej.