Powiększone szyjne węzły chłonne i wyniki badania krwi

Witam, mam 21 lat i od 6 miesięcy zmagam się z powiększonymi węzłami chłonnymi szyjnymi i zausznymi.Robiłam oczywiście wyniki, było kilka odchyleń:NEUT-1.8 LYMPH% 52.1% MONO- 0.2 MONO% 4.4% PDW- 16.3MPV- 7.9PCT- 0.15%OB- 4mmUSG szyi: Obustronnie widoczne są powiększone węzły chłonne odczynow, pojedyńcze z prawidłowo zachowaną wnęką i prawidłowym przepływie o pogrubiałej korze,położone przynaczyniowo.Po stronie lewej do wielkości 29x9mm, po stronie prawej 11x5mm.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podany wynik morfologii oraz USG wskazują, że węzły chłonne są powiększone odczynowo na skutek infekcji. W celu ustalenia konkretnej etiologii infekcji konieczne jest wykonanie bardziej szczegółowych badań. Sugeruję konsultację ze specjalistą hematologiem.