Powiększone wargi sromowe po stosunku

Witam chciałabym się dowiedzieć, dlaczego po stosunku wieczorem, na drugi dzień rano miałam powiększone wargi sromowe? Dodam,że od 3 miesięcy nie uprawialiśmy z mężem seksu, bo miałam infekcję grzybiczą, której też nie mogę się pozbyć... Jeszcze dodam, że od roku po każdej miesiączce są one powiększone a wcześniej nie było z tym problemu. Chciałabym się czegoś dowiedzieć na ten temat bo mój ginekolog nie zna odpowiedzi na to pytanie... Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź.

Być może było to efektem miejscowego podrażnienia i urazu w czasie stosunku, co spowodowało lekki obrzęk warg sromowych i wrażenie ich powiększenia. W czasie długotrwałych infekcji pochwy obfita wydzielina drażni i maceruje nabłonek warg sromowych sprawiając że są bardziej wrażliwe na otarcia i urazy. Proszę stosować kremy regenerujące. Dolegliwości powinny ustąpić. W przypadku zbyt dużych warg sromowych mniejszych można wykonać chirurgiczny zabieg ich zmniejszenia- labiominoroplastyki.