Powiększone węzły chłonne a antybiotykoterapia

witam od 2 lat mam co jakiś czas powiększone węzły chłonne w tej chwili jestem po trzecim antybiotyku i nic doszedł mi do tego ból przy przełykaniu ale nie gardła tylko jakby krtani z lewej strony promieniujący do ucha rano wzięłam ostatnią tabletkę antybiotyku co to może być w dodatku z prawej strony mam powiększoną jakby śliniankę robi mi się takie zgrubienie aż do ucha brzydko to zaczyna wyglądać mam nie symetryczną twarz choruję na niedoczynność tarczycy co to może być proszę o odpowiedź

Milena Lubowicz

Najczęściej węzły powiększają się odczynowo czyli na skutek infekcji. Myślę, że warto byłoby wykonać usg tych węzłów i ewentualnie wtedy zadecydować co dalej.
Pozdrawiam