Zapytaj lekarza

1 , 0 1 1 , 4 1 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększone węzły chłonne a chłoniak u 22-letniej osoby

Mam powiększone węzły chłonne po bokach szyi, karkowe i pachwinowe z prawej strony, nad obojczykiem z lewej strony wyczułam jakby guzek. przewlekłe zmęczenie, kaszel od ponad miesiąca, szybka męczliwość i zmiany skórne (uporczywy świąd całego ciała, azs ). Miałam robiony rentgen klatki, jednak serce i płuca radiologicznie czyste. Czy morfologia CRP, OB mogłyby potwierdzić moje przypuszczenia o chłoniaku ? Czy "lepiej" bym od razu poszła na usg węzłów, a potem ew. histo-pat.?
KOBIETA, 22 LAT ponad rok temu

Genetyczne uwarunkowanie czerniaka

Jakie są genetyczne uwarunkowania czerniaka? Czy ten nowotwór skóry jest dziedziczny? Na ten temat wypowiada się dr Zbigniew Żurawski, chirurg onkolog.

Proszę zrobić morfologię z rozmazem, OB, ASO, badanie w kierunku mononukleozy, ALT,AST, TSH, mocznik, kreatyninę, badanie moczu. To wykluczy pewne choroby.
Pozdrawiam
Iwona Stajkowska

Specjalista w dziedzinie dermatalogii i wenerologii. Członek Stowarzyszenia Lekarzy Dermatologów Estetycznych i Akademii Czerniaka. Odznaczona Laurem Pacjenta w latach 2012, 2013 i 2014.
umów wizytę 0

Lekarz pierwszego kontaktu jest zobowiązany wysłać Panią do odpowiednich specjalistów!!! zż

Specjalista chirurgii onkologicznej i chirurgii ogólnej. Posiada doświadczenie w diagnozowaniu i wycinaniu zmian skórnych oraz leczeniu czerniaka. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Klinice Nowotworów Tkanek Miękkich, Kości i Czerniaka Skóry w Centrum Onkologii w Warszawie
umów wizytę 0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety