Powiększone węzły chłonne a leczenie stomatologiczne

Mam powiekszony wezel chlonny,mialam zab do leczenia i lekarz rodzinny stwierdzil ze to od zeba. Dentystka stwierdzila ze wezel jest nisko i zab nie moze byc jego przyczyna.powiedzialam stomatologowi o wynikach krwi ktore mam dobre,crp-8.stomatolog stwierdzil ze z takimi wynikami nie ma sie co martwic i by za jakis czas powtorzyc morfologie.Czy aby napewno nie ma sie czym martwic?wezel hest przesowny,czasem sie zmniejsza ale nie rosnie,nie boli.Dodam ze czuje sie dobrze,nie choruje.

Aleksander Ropielewski

Jeżeli dentysta nie stwierdził potencjalnych przyczyn stanu zapalnego ze strony jamy ustnej to należy poszukać innych przyczyn. W tym celu konieczne jest poszerzenie diagnostyki serologiczanej lub biopsjz węzła.