Powiększone węzły chłonne - czy to objaw białaczki lub ziarnicy?

Witam! Mam 20 lat i jestem mężczyzną. Od października ubiegłego roku mam powiększone węzły chłonne szyjne obojczykowe (jeden znajduje się w dole obojczykowym), pod pachami i w pachwinach węzły są małe wyczuwalne, niewidoczne, ruchome. Dodam, że czuję się dobrze poza temperaturą w dzień 37,3, czasem 37,5. Nic mi nie dolega, nie mam świądu, nocnych potów, nie czuję się osłabiony. Teraz moje pytanie brzmi - czy węzły chłonne przy białaczce bądź ziarnicy złośliwej są nieruchome? Czy po tak długim czasie wystąpiłyby jakiekolwiek objawy białaczki lub ziarnicy?Jeszcze jedno - czy przy przerzutach węzły są ruchome? Dziękuję za odpowiedź:)

Witam serdecznie,

Proponuję wizytę u lekarza, który zbada Pana i oceni, czy to co Pan wyczuwa to faktycznie węzły chłonne, a nie np. mięsień. U osób szczupłych czasami wyczuwa się węzły chłonne, które nie są powiększone patologicznie. Są wtedy małych rozmiarów i faktycznie - są ruchome.

Pozdrawiam serdecznie