Powiększone węzły chłonne i nawracający ból gardła

Witam, Mam 19 lat i od jakiegoś czasu męczy mnie nawracający ból gardła. W ciągu ostatniego miesiąca przyjęłam 3 antybiotyki... Ostatni skończyłam brać 24 stycznia, a 28 znowu ból powrócił. Dodam, że mam powiększone węzły chłonne przy uszach i w pachwinie (wyczuwam tam mały guzek, ale czytałam, że to mogą być powiększone węzły chłonne). Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie, ale puchną mi też ręce i łydki. Pół roku temu w badaniach wychodziło mi, że mam mało białych krwinek. Powtarzałam je, ale ciągle było to samo. W końcu lekarka dała spokój i powiedziała, że pewnie ,,taka moja natura".[Od tamtego czasu nie badałam krwi. Czy to może być coś poważnego? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
19 LAT ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam,

Opisane objawy są niepokojące. Tak częste infekcje, uogólnione powiekszenie węzłów chłonnych oraz obniżenie stężenia leukocytów układają się w budzący obawy obraz. Co prawda trudno mi sie odnieść do liczby krwinek białych-nie znam jej wartości, jednak jeśli rzeczywiście była obnizona-objaw ten może się ścisle wiązać z pozostałymi. Niska leukocytoza to ryzyko upośledzenia odporności organizmu, a zatem zwiekszone ryzyko zakażeń oraz wielu innych poważnych chorób przed którymi broni nas sprawny układ immunologiczny.
Opis zaburzeń stanu zdrowia przez Pania przedstawiony wymaga bezwzględnej diagnostyki. Doradzam zatem wizytę u lekarza rodzinnego, który powinien ją rozpocząć zbierając szczegółowy wywiad oraz przeprowadzając badanie fizykalne.
Pozdrawiam