Powiększone węzły chłonne i wynik USG

od ok 10 lat mam powiekszone wezły chłonne, co roku robie ich usg. Po ostatnim usg lekarza zaniepokoił jeden. " w okolicy kąta żuchwy prawego dwa wezły chłonne 14x6 i 22x8 mm w tym ostatnim w okolicy wnęki uwidoczniono wyraznie wyodrębniający sie hypoechogeniczny obszar wielkości 6,5x4 m. bez patologicznego unaczynienia w tym węzle chłonnym oraz podejrzanym obszarze w power doppler.Do rozważenia BAC podejrzanego obszaru tego węzła chłonnego " Czy odrazu trzeba obstawiać najgorsze ?

Jeżeli nie było wczesniej zdiagnozowanej choroby układu chłonnego/nowotworowej - nie należy się tym mocno przejmować. Proszę wykonać podstawowe badania laboratoryjne i skonsultować je z lekarzem oraz wykonać kontrolne- porównawcze badanie USG za 1 miesiąc. Wynik jest niezrozumiały - ponieważ opisuje wykluczające się obrazy - bez patologicznego unaczynienia/z podejrzanym ( czyli patologicznym ). Power Doppler to funkcja sprawdzająca unaczynienie.