Powiększone węzły chłonne na karku a wizyta u onkologa

Witam, od 2 lat walcze z powiększonymi węzłami chłoonymi na karku. Chciałabym się dowiedzieć czy mogę iść bez skierowania na NFZ do lekarza onkologa pokazać mu te guzy na karku i czy ten lekarz może kierować na wycinek ? bardzo mi zależy aby to zbadać czy nie jest to nowowór jednak jakoś żaden lekarz się tym specjalnie nie zainteresował. Wyniki krwi też nie są zadowalające podwyższone ilości białek, lekka anemia obniżone PLT, do tego ołabienie i brak apetytu. Z góry dziękuję.

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Do Poradni Onkologicznej nie trzeba mieć skierowania.
Polecam jednak poprosić o skierowanie do Poradni Chirurgicznej swojego lekarza rodzinnego. Chirurg wytnie zmiany i wyśle do badania histopatologicznego.