Powiększone węzły chłonne na szyi - czy to ziarnica złośliwa?
Witam, mam 25 lat i jestem kobietą. Od 7 lat, po lewej stronie szyi mam powiększony węzeł chłonny, ponoć taki juz pozostał po przybytym zapaleniu zęba. Ostanio byłam lekko przeziębiona i węzły stwardniały i były bardziej wyczuwalne. Od tego czasu mieneło ponad miesiąc, a ja ciągle je wyczwam pod palcami, malutki, mniejszy niż ziarenko groszku guzek, który się przemieszcza. Byłam u hematologa, który na podstawie badania krwi i badania stwierdził, że owszem mam powiększone węzły, ale wygląda to na typowe przeziębienie. Dostałam skierowanie na USG i kolejne badanie krwi, które ma ustalić obecność virusa Epstein- Barr. Ostanio dużo czytałam na temat ziarnicy zlośliwej i boję się, że mogę być na nią chora. Doszło do tego, że prawie nie sypiam w nocy i cały czas doszukuję się kolejnych objawów. Bardzo proszę o pomoc. Czy to możliwe, że ziarnica rozwijała się w moim organizmie przez tyle lat i badania krwi wychodziły poprawne?

KOBIETA, 25 LAT ponad rok temu
Objawy czerniaka
Czerniak to nowotwór skóry. Może pojawić się np. przez nieodpowiedzialne opalanie. Czy wiesz, jak się objawia ta choroba? Obejrzyj nasz film i dowiedz się więcej na ten temat.
Witam serdecznie,
węzły chlonne na szyi często powiększają się w wyniku nawet banalnej infekcji. Czasami pozostają powiększone. Myślę, że należy podejść do sprawy spokojnie. Ziarnica zlośliwa nie jest chorobą, która mogłaby trwać niezauważenie przez 7 lat, zwykle rozpoznanie stawia się w dość krótkim czasie, ze względu na dodatkowe objawy, jakie się w tym czasie pojawiają.
Badania oczywiście warto zrobić, ale proszę raczej podejść do tego ze zdrowym dystansem.
Pozdrawiam serdecznie