Powiększone węzły chłonne na szyi i nad obojczykiem

Mam pytanie. Mam powiększone wezly chłonne.Szyja lewa strona 2, 5 cm nad obojczykiem wzdłuż szyi jeden i dokładnie symetrycznie po prawej stronie. Jeden na szyi i do tego nad obojczykiem.Do tego pod zuchwa swa symetryczne. Wezly ruchome i miękkie. W ostatnim roku robilem około 5 razy dokładne badania krwi.Lekarz powiedział(niech Pan sie nie przejmuje)Rodzice mowia ze okolo12lat temu wezly na szyi zauwazym lekarz.Czy mam sie przetać tym przejmować i uznac ze tak ma być i nie robic dalszych badan?

Lek. Katarzyna Szymczak

Sugeruję wykonać USG tych węzłów, jeśli wynik będzie dobry można będzie przyjąć że tak po prostu Pan ma i możliwe że są to węzły powiększone po przebytych infekcjach.
Pozdrawiam