Powiększone węzły chłonne na szyi i w pachwinie

Witam, zauwazylem ze po prawej stronie na szyi mam wyczywalne 2 wezly chlonne. Nie sa one duze ale jak przycisne reka to czuje oraz po lewej stronie wyczywalny wezel chlonny pachwinowy. Czym to moze byc spowodowane ?

Milena Lubowicz

Najprawdopodobniej jest to wyrazem przebytej infekcji. Myślę, że warto udać się do lekarza rodzinnego i rozważyć czy nie ma konieczności zastosowania antybiotykoterapii.
Pozdrawiam

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Powiększenie węzłów chłonnych najczęściej jest konsekwencją infekcji. Może być to jednak także wynik schorzeń autoimmunologicznych, zapalnych, hematologicznych oraz wielu innych. Sugeruję ocenę lekarza POZ.

Lek. Tomasz Budlewski

Najczęściej powiększone węzły chłonne wynikają z infekcji. Konieczne jest przeprowadzenie badania lekarskiego. Proszę koniecznie udać się do lekarza rodzinnego po badaniu będzie można określić konieczność dalszych badań, ewentualnych dodatkowych bardziej specjalistycznych konsultacji.

Małgorzata Panek

Bez zbadania Pana nie można określić przyczyny.
Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego.
Pozdrawiam