Powiększone węzły chłonne na szyi od 9. miesięcy

Mam pytanie mam 2 Gulki na szyi od 9 miesięcy.Jeden większy drugi mniejszy nie bola nic się nie dzieje jednak bardzo się martwię byłam u lekarza rodzinnego kilka miesięcy temu 2 razy powiedział że są to powiększone węzły i został mi przepisany antybiotyk gulki minimalnie się zmniejszyły ale są dalej. Nie wiem co mam robić Proszę o poradę

Lek. Magdalena Pikul

Witam!
Jeżeli niepokoją Panią w/w zmiany to może warto pomyśleć o badaniu obrazowym jakim jest usg, które pozwoli określić jaki jest charakter tych zmian. Należy przy tym pamiętać że węzły chłonne powiększone odczynowo ( w wyniku infekcji) mogą być powiększone nawet przez kilka miesięcy. Pozdrawiam