Powiększone węzły chłonne na szyi, zawroty głowy przy pochylaniu

Dzień dobry, mam powiększone węzły chłonne na szyi, od paru dni dolegają mi również silne zawroty głowy przy pochylaniu się, zauważam również u siebie problemy z pamięcią. Robiłam już morfologię z rozmazem oraz wyniki na tarczycę, wszystko jest w normie. Proszę o poradę, Jadwiga ( 52l.)

Witam,

Byc moze to sa 2 niezalezne problemy - zawroty glowy przy zmianie pozycji ciala moga wynikac ze zmian zwyrdonieniowych/dyskopatycznych w odcinku szyjnym kregolsupa (-> wskazane RTG odc. szyjnego kregolsupa ap+bok) badz tez ze zmian naczyniowych (wskazane wykonanie badania USG naczyn szyjnych). Warto udac sie na konsultacje neurologiczna.
Co do powiekszonych wezlow chlonnych to mozna je "sprawdzic" wykonujac badabnie USG okolicy gdzie sie znajduja, warto oznaczyc morfologie krwi, markery stanu zapalnego (OB, CRP)

Pozdrawiam!

Krzysztof Gryga