Powiększone węzły chłonne nadobojczykowe

Jak sprawdzic czy wezly chlonne nadobojczykowe nie sa powiekszone?
ponad rok temu

Witam serdecznie. Badanie węzłów chłonnych powinno odbywać się na każdej wizycie lekarskiej, ponieważ zważywszy na znaczenie kliniczne ich powiększenia, przeoczenie ich powiększenia, powoduje przeoczenie ważnej patologii. Aby wykryć limfadenopatię akurat tej grupy węzłów należy tak jak w każdym innym przypadku zastosować badanie palpacyjne.