Powiększone węzły chłonne pachwinowe

Mam powiększone węzły chłonne pachwinie lewej boli czasem kłuje. Z badania usg wynika ze to przez infekcje się powiększyły.czy to groźna choroba jak można ją wyleczyć?

Magdalena Mroczek

Jeśli węzły chłonne powiększyły się z powodu infekcji to wtedy w sprawie diagnostyki lub leczenia (np.antybiotykoterapii) trzeba zwróci się do lekarza rodzinnego. Jeśli węzły powiększone będą ponad 2 tygodnie warto raz jeszcze udac się do lekarza, który zweryfikuje diagnozę i ewentualne leczenie.