Powiększone węzły chłonne pachwinowe od trzech miesięcy

Witam Od 3 miesięcy mam powiększone wezły chłonne pachwinowe. W prawej pachwinie sa 2 niewielkie ( jak ziarenka grochu) w lewej jeden jest niewielki a drugi jest większy ma ok 1,5 cm( w dotyku jest miekki). Wyniki morfologii są w normie. Jedynie niewiele obniżony poziom neutrocytów ( 52, norma od 55) OB 1, CRP 0,7) Lekarz rodzinny stwierdził po badaniu ze to pewnie nic groźnego. Pomimo wizyty u lekarza nadal odczuwam lekki niepokój zwiazny z tumiejętności węzlami .

Witam Pana,

Być może przebył Pan jakąś infekcję dróg moczowo-płciowych, zapalenie żołędzie itd? Powiększone węzły w okolicy pachwin mogą być węzłami odczynowymi, np. po przebytej infekcji. Jeśli węzły chłonne będą się powiększać warto przyjrzeć się im w usg, ale jak przypuszczam w Pana wieku są to zapewne "węzły odczynowe".

Pozdrawiam serdecznie.

dr n. med. Marek Derkacz