Powiększone węzły chłonne po antybiotykoterapii na ból ucha

Witam Przy więkoszości przeziebień(głownie wirusowych) towarzyszą mi bolące i powiękoszone wezłych chłonne na szyi i z tyłu głowy. 3 tygodnie temu skończyłem brać antybiotyki , które mialem przepisane na ból ucha z którym towarzyszyły mi powieszkone węzły. Ból ucha przeszedł natomiast węzły ciągle są powiększone i bolą.Morfologia wykazała lekko powiększoną ilość limfo i monocytów. Od tego czasu jestem ciąglę osłabiony a każdy wysiłek prowadzi do przeziębienia.Co sprawia że węzły są powiększone?

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Węzły mogą być powiększone z powodu nawrotu infekcji, co może wymagać ponownego leczenia. Wskazany jest przede wszystkim ponowny kontakt z lekarzem.